Köfteci Dayı (Ankara)

Leave a Comment
Köfteci Dayı: Köfteci değil İyilik Meleği!!.
Özellikle hafta sonu geceleri köftecinin önünde sıra uzun olur 

Geceleri Dikimevi Metro'nun yakınında kuyruğa girmiş insanlar görürsünüz. Eğer o kuyruğu ilk kez görürseniz, şaşırabilirsiniz. Şaşırmayın çünkü orada Köfteci Dayı'nın tezgahı var! 

Köfteci Dayı'yı ilk çıktığı günden beri hep öğrenci dostu biri olmuştur. Civarda gece acıkan gençlere ucuz köfte sattı. Meşhur oldu, ucuz köfte satmaktan asla vazgeçmedi. O artık geceleri Dikimevi'nde oturanlar için sadece yemek yenilen bir yer değil. Bir takıntı! Bizim için de; yolu Dikimevi'ne düşürmek için iyi bir gerekçe!

Geceleri buranın kuyruğu da güzel. Gençler arabalarıyla piyasa bile yapar Dayı'nın tezgahının önünde. Sanki o saatte küçük bir çekim merkezidir bu küçük tezgah...


Köfteci Dayı'nın arabasında yoğun bir mesai var. Paraları toplayan adam, köfte pişirenler, salata hazırlayanlar... Toplamda 4-5 tane eleman seri bir şekilde çalışıyor. Bu kuyruğun biteceği yok. 

Gecenin bu vaktinde aç insanı bekletmek olmaz. Hele hem aç, hem alkol almış birini bekletmek olmaz.
****************
Dayıda köfte ve tavuk satılıyor. Fakat çoğu yerde karşılaşmış olamayacağınız şey, buranın fiks menüsü: Tavuk+köfte Karışık! kısaca "karışık" denir. İki lezzet birlikte tadılır....


...ve gelelim Köfteci Dayı'yı vazgeçilmez yapan şeye. Tam ekmek köfte+Ayran 5 lira!
Köftelerinin ve tavuklarının çok iyi olduğunu söyleyemem. Lezeti ehh..  Bundan çok daha iyiler köfteler yedim. Bununla birlikte daha pahalıya satılan bir çok sokak köftesinden de iyi!.. 

Fakat bu paraya; şehrin merkezinde, ortalama lezzette ve doyurucu bir köfte yemek imkansız! 

İşte Dayı'yı vazgeçilmez kılan bu muhteşem fiyat/performans oranı! Fakat o da müşterisinin profilini bildiği için bu fiyatlandırmasını asla değiştirmedi. Müşterisi de hiçbir zaman azalmadı, aksine iyice arttı. Belki daha az kar ediyor ama hem kendi para basıyor hem de birçok insana uygun fiyata köfte satarak dua alıyor :) 

Bu devirde iyilik meleği bulmak zor. Fırsatları iyi değerlendirmek lazım...

Fiyatlar: Köfte+Ayran 5 Lira
Güncelleme: Köfte+Ayran 6 Lira (Mayıs 2015)

Yol Tarifi: Dikimevi Metro Çıkışı
Next PostSonraki Kayıt Previous PostÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder