Sakallı Restaurant (Bodrum)

Leave a Comment

Bodrum esnafı da sağ olsun, kazık konusunda eli fazla bol. Bodrum'a ayak bastık. Serinlemek için 3 liraya Bodrum Gazozu aldık. 500 metre ileride aynı gazozun 1.5 lira olduğunu öğrendik!

Gittiğiniz yerde bol bol pazarlık yapın. Çoğu kez %15-25 civarı iskonto alacaksınız. Bazen yaptığınız pazarlık da işe yaramayacak. Yediğiniz bir avuç kötü yemek pazarlıklı haliyle bile sizi üzecek.

Bunları neden anlattım?

Neden anlattım çünkü Sakallı'nın Yeri'nde bunların hiçbiri yok. Eğer pizza, hamburger, köfte gibi fast food yemekten sıkılmışsanız, burası tam aradığınız yer.Bodrum Deniz Müzesi'nin sokağında; sakin, güzel bir aile lokantası. Aile lokantası deyip boş bir yer beklemeyin. Gece gündüz full çeken bir yer burası. Yemekler lezzetli. Garsonlar ilgili. F/P oranı yüksek iyi bir yer arıyorsanız, "Dana Carpaccio'dan başka bir şey yiyemiyorum" havalarında değilseniz, Sakallı tüm beklentilerinize karşılık verecek.

Yemeden önce çektiğim bu orman kebabı, Sakallı'nın yemekleri konusunda size az çok fikir vermiştir. Bu tabak 12 lira ve uzun süredir yediğim en lezzetli tencere yemeği olabilir.


İkinci akşam Sakallı'ya geldiğimizde, önceki akşam orman kebabı yemediği için pişman olan arkadaşımın 2 tabak yemesi ise, tüm bu yazdıklarımın kısa özetidir.

Sakallı'da Bamya, patlıcan, kuru-pilav gibi ev yemekleri de var. Fakat Orman kebabı ve köfteyi denemenizi öneririm...

Sakallı Restaurant@4SQ!
Next PostSonraki Kayıt Previous PostÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder