OX (Bodrum)

Leave a Comment
OX, Bir butik burger dükkanı için son derece yaratıcı isim ve logoya sahip!

Yat turu biter bitmez "işte şimdi OX'un tam vakti" diyerek koşa koşa mekana geldik. Bodrum'da yazın saat 6 gibi akşam yemeği hazırlıkları başlar. 7 gibi mekanlar dolmaya başlar. 8'de romantik, deniz manzaralı akşam yemeği yenir. 


Ox'un fanzin tarzı bir 2 parça dergisi var. Burada fiyatlar, bilgiler ve küçük zeka oyunları var. Güzel bir fikir. Anladığım kadarıyla, Mart-Nisan aylarında (yani sezon başlamadan) fiyatlara %15 zam yapmışlar.

Klasik burger 19.5tl. Etin gramajı 150. Benim gibi kılçık müşteri pek fazla olmuyordur. Ama ben burgerin genellikle hayvanın neresindeki etten yapıldığını soruyorum. Siz de sorun!Burgerin yapıldığı kıymanın eti, hayvanın kol ve döş bölgesindeki etlerin, kıyma makinasından 2 kere çekilmesiyle elde edilmiş. Bu cevap benim için biraz hayal kırıklığı oldu :/ Kol bölümü kaliteli bir et. Fakat döş gibi sıradan bir etin bu kadar yüksek fiyatlı bir burgerin içinde olmasını yadırgadım. Şahsi tercihim, kıymanın dananın sırt bölgesindeki etlerden yapılmasından yanaydı.


Burgerin üzerinde ızgaranın izi muhakkak oluşmalı. Burgerde bu ızgara teli şeklindeki izi göremiyorsanız cıkcıkcık diye söylenmeye başlayabilirsiniz.

Şimdi de burgere bakalım...


150+150 gr'lık köfteden oluşan hamburgerimiz işte bu. 300 gramlık hamburgeri doyuruyor ve fiyatı da 27 lira.

Hamburger ekmeği sıradan...
Köftenin içindeki su muhafaza edilmişti. Pişirme açısından başarılılar ama bence en büyük problem garsonun da dediği gibi Bodrum'daki et tedariği. Bodrum'da çok çok iyi bir et yiyebileceğinizi düşünüyorsanız, bu fikrinizi biraz törpülerseniz iyi olur.

Hamburgerden daha çok beğendiğim ise; muhabbet ettiğim ve bana, sorduğum bilgileri aktaran garson oldu. Güzel yemekten daha çok; böyle garsonlara açım ben.

OX güzel manzarasıyla, orijinal fikirleriyle ortalama-üstü lezzetiyle Bodrum'da uğranması gereken yerlerden biri.
Next PostSonraki Kayıt Previous PostÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder